Fundacja EduSport w 2023 roku – podsumowanie

podsumowanie 2023 roku w Fundacji EduSport

Czas na podsumowanie 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣roku. Był to rok intensywny, ale to nas nakręca do działania🔝

 

Zaczynając od naszych regularnych zajęć sportowych i treningów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w których bierze udział łącznie ok. 70 osób. Trenowaliśmy od poniedziałku do piątku z podziałem na grupy wiekowe. Dzieci: przedszkolaki, początkujący, średnio zaawansowani oraz grupa zawodnicza. Dorośli: grupy początkujące oraz średnio zaawansowane.
Zorganizowaliśmy stacjonarne półkolonie w okresie ferii zimowych oraz wakacji. Łącznie 110 dzieci wzięło w nich udział. Część z nich uczestniczy regularnie w treningach badmintona oraz zajęciach sportowych. Cieszymy się, że Uczestnicy chętnie wracają do Nas na kolejne edycje tych wydarzeń.
 
Dla starszych dzieci i młodzieży w 2023 roku zorganizowaliśmy dwa obozy sportowe. Pierwszy w trakcie ferii zimowych obóz badmintonowo – narciarski w Myślenicach, drugi wakacyjny obóz w Mrzeżynie.
Celem wszystkich naszych działań jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu. W związku z tym podjęliśmy się organizacji campów.  Majówka w Pszczynie, Sierpniowy CAMP w Suchedniowie oraz Listopadówka w Giżycku.   Wszystkie campy były skierowane dla osób dorosłych oraz ich rodzin.
Zorganizowaliśmy również rozgrywki badmintona,. Wszyscy trenujący mogli spróbować swoich sił podczas rywalizacji w Amatorskiej lidze Badmintona w Błoniu, Mikołajkowym turniej badmintona w Izabelinie oraz charytatywnym turnieju badmintona w Izabelinie.
 
Po raz pierwszy w tym roku zorganizowaliśmy również towarzyski mecz FKB Izabelin VS UKS Victoria Łódź.
Nasza Fundacja prowadzi również profesjonalny Klub Badmintona FKB Izabelin. Zawodnicy klubu trenują 4 razy w tygodniu oraz uczestniczą w turniejach lokalnych oraz ogólnopolskich.
W 2023 roku zawodnicy Klubu FKB Izabelin reprezentowali Nas podczas turniejów w Ząbkach, w ogólnopolskich turniejach w Zielonce, Pszczynie, Józefosławiu oraz Łodzi. Grudzień był bardzo pracowity. Kilku naszych zawodników z kategorii Młodzik Młodszy po raz pierwszy wzięło udział w Mistrzostwach Polski podczas których zbierali doświadczenie, aby walczyć o medale tej imprezy w roku 2024.
W kończącym się roku do naszej kadry szkoleniowej dołączyło 3 nowych trenerów. Zatem obecnie Nasz Zespół tworzy 5 trenerów. Taka kadra pozwoli na jeszcze efektywniejsze i urozmaicone treningi oraz zajęcia sportowe.

Podziękowania

Wszystkie podejmowane przez Nas działania nie przebiegłyby tak sprawnie gdyby nie wsparcie i współpraca z ludźmi oraz organizacjami. Wielkie podziękowania dla Władz Gmin z którymi współpracujemy Gmina Izabelin oraz Gmina Błonie
Podziękowania dla Pani Dorota Zmarzlak – wójt gminy Izabelin oraz pracowników Urzędu Gminy w Izabelinie. Wpierali nas również Centrum Kultury Izabelin oraz Bronia Bieńkowska, dziękujemy za otwartość i zawsze szczerą pomoc w rozwoju badmintona w Izabelinie. Podziękowania dla Dyrektora oraz Wszystkich pracowników Centrum Sportu w Błoniu oraz władz Gminy Błonie za pro-sportową postawę oraz chęć rozwoju badmintona na terenie Błonia. W tym roku również zaczęliśmy współpracę z Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Edukacja i Sport” w Łodzi z którą wspólnie tworzymy i działamy na rzecz badmintona na terenie Łodzi.
Na nadchodzący rok 2024🎉🎊życzymy naszym Podopiecznym, Rodzicom, Partnerom oraz wszystkim Sympatykom badmintona. Spełniania marzeń🍀uśmiechu😆 i zdrówka oraz zrealizowania planów w nowym 2024 roku! Do zobaczenia🫶🏻🏸🕺💃🏻🍾
 
 
Podsumowanie letniego obozu w Pucku

Podsumowanie letniego obozu w Pucku 2024

Tegoroczny letni obóz sportowy w Pucku dobiegł końca, a wspomnienia z tego niesamowitego czasu na pewno pozostaną z nami na długo. W obozie wzięło udział 31 uczestników, którzy spędzili te dni na aktywnym wypoczynku, zabawie i nauce nowych umiejętności.

Turniej badmintona w Gdyni

Turniej badmintona w Gdyni i WWL Badminton Yonex Cup 2024

Krajowy Turniej w Gdyni 22.06.2024🏸 Wakacje rozpoczęte, natomiast podopieczni FKB nie zwalniają tempa. W pierwszą sobotę wakacji 11 osobowa ekipa wyruszyła do Gdyni na ostatni Krajowy turniej przed wakacjami i okresem przygotowawczym.