Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw w badmintona – Suchedniów 2024

Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw w badmintona

W dniach 14-15.06 drużyny z całej Polski stawiły się w Suchedniowie aby walczyć o tytuł Mistrza Polski.

Turniej ten był rozgrywany w systemie drużynowym tzn. każdy mecz składał się z 5 pojedynków: 3 x singiel 2 x debel. Woj. Mazowieckie w kategorii u-13 reprezentowało 5 zawodników w tym 3️⃣ zawodników naszego klubu

Ignacy Fortuna
Mateusz Rusiniak
Tymoteusz Skrzos

Grupa B

W grupie B nasze województwo zagrało z drużynami:
📍Podlaskie
📍Małopolskie
📍Dolnośląskie

Drużyna z naszymi zawodnikami rozpoczęła Mistrzostwa od meczu z woj. dolnośląskim wygrywając 4:1. W drugim meczu, na zakończenie pierwszego dnia po drugiej stronie siatki stanęła drużyna z Podlasia. Z pełnym zaangażowaniem i bojowym nastawieniem nasza drużyna wyszła do tego spotkania. Niestety tym razem zawodnicy z Podlasia okazali się góra, po zaciętych i wyrównanych pojedynkach mecz zakończył się 1:4.

Drugiego dnia turnieju, zmierzyliśmy się z woj. Małopolskim (późniejszym vice Mistrzem Polski) Tutaj drużyna składała się z mocnych zawodników – czołówka Polski, ale nasi podopieczni nie oddali tego meczu za darmo i postawili się co było widać po rozegranych pojedynkach. W tym meczu mogli zobaczyć że niewiele brakuje aby rywalizować z najlepszymi z czołówki i w kolejnych turniejach walczyć o wygrane. Tym razem drużyna z Mazowsza uplasowała się na 3 miejscu w grupie co nie dało możliwości wyjścia z grupy i walki o miejsca medalowe.

Było to kolejne cenne doświadczenie i kolejny krok w rozwoju naszych młodych zawodników.

Brawa dla całej ekipy👏👏
Opiekę nad drużyną sprawowali trenerzy:
Paweł Pietryja
Marek Czapliński
Wyniki końcowe:
Opolskie 🥇
Małopolskie 🥈
Śląskie 🥉

Przed naszymi podopiecznymi krajowy turniej na który już za tydzień, mocnym składem aż 11 osobowym wybiorą się do Gdyni. Będzie to ostatni turniej przed zbliżającymi się wakacjami – okresem przygotowawczym, podczas którego będą trenować na zgrupowaniach w Pucku oraz Czarnym Dunajcu aby od września kontynuować rywalizację i przygotować się do Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Partnerzy🤝
Gmina Izabelin Gmina Błonie Centrum Sportu w Błoniu

 

Podsumowanie letniego obozu w Pucku

Podsumowanie letniego obozu w Pucku 2024

Tegoroczny letni obóz sportowy w Pucku dobiegł końca, a wspomnienia z tego niesamowitego czasu na pewno pozostaną z nami na długo. W obozie wzięło udział 31 uczestników, którzy spędzili te dni na aktywnym wypoczynku, zabawie i nauce nowych umiejętności.

Turniej badmintona w Gdyni

Turniej badmintona w Gdyni i WWL Badminton Yonex Cup 2024

Krajowy Turniej w Gdyni 22.06.2024🏸 Wakacje rozpoczęte, natomiast podopieczni FKB nie zwalniają tempa. W pierwszą sobotę wakacji 11 osobowa ekipa wyruszyła do Gdyni na ostatni Krajowy turniej przed wakacjami i okresem przygotowawczym.

Krajowy turniej w Trzebnicy

Krajowy Turniej Badmintona w Trzebnicy

Krajowy Turniej Badmintona młodzików młodszych i młodzików w Trzebnicy W sobotę, 8 czerwca, nasi młodzi zawodnicy wzięli udział w Krajowym Turnieju Badmintona w Trzebnicy.